Diyet Mor Makarna Salatası, Kolay Salata Tarifleri

Yazar

Serap Gündoğdu

Yeni Üye, Kadın
Mesajlar:
7
Beğeniler:
5
Puanlar:
3
Blog Yazıları:
13
Akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan makarna salataları hem lezzetli hem de doyurucu yapıları ile sık sık tercih ediliyor. Lezzetli ve besleyici özelliğe sahip sebzeler ile hazırlanan salata diyet menülerinizin dışına çıkmadan beslenmenizi, kilo almamanızı da sağlamaktadır. Mor makarna salatası diyet olarak yapıldığında son derece hafif olmaktadır.

Ara öğünlerde de sık sık tüketilen salata da makarnanın kepekli olması hafif olmasını sağlamaktadır. Yüksek protein değeri ile hastalıklardan korunmanıza, sağlığınızı korumanıza da yardımcı olmaktadır. Karbonhidrat, lif, protein değerleri bakımından oldukça zengin olan tarif de yağ değerleri ise oldukça düşüktür.

Bir Kase Mor Makarna Salatası Kaç Kalori?


Kısa zamanda kolaylıkla hazırlanan mor makarna salatası besin değerleri bakımından da oldukça zengin. Mor makarna salatası kalorisi bakımından da diyet menülerinde sık sık tercih edilmektedir. Makarna besin değerleri bakımından da oldukça zengindir. Kısa sürede hazırlanmakta ve kısa sürede de pişirilmektedir. Bir porsiyon mor makarna salatası 251 kcal besin değeri ile hem besleyici olmakta hem de diyet menülerinin de vazgeçilmezi olarak sunuluyor.

[​IMG]

Hem Besleyici Hem de Diyet Listelerinin Rengi Mor Makarna Salatası Malzemeleri

  • 50 gram konserve mısırı
  • 6 yaprak taze fesleğen
  • 4 tane salatalık turşusu
  • 8 tane çeri domates
  • 160 gram az yağlı ton balığı konservesi
  • Yarım paket çiğ kepekli makarna
  • Makarnayı bekletmek için pancar suyu

Makarnalı Pancar Salatası Yapılış Tarifi


Tarifi hazırlamaya başlamadan önce yarım paket makarna haşlanmalıdır. Makarnalar 15 dakika da hazırlanmaktadır. Tarif içerisinde bulunan malzemeler isteğe bağlı olarak da değişebilir. Pişmesi de 15 dakika sürmektedir. Diyet mor makarna salatası yapılışı nasıl olur diyenler için sebzelerin doğranması ve hazırlanmasının da oldukça kolay olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Makarnaların sertliği istenen derecede ayarlanabilir. Bu arada bu leziz salatayı makarna ile deneyebileceğiniz gibi erişte, kuskus ve pirinç ile tarife bağlı kalarak ölçeklere uyarak hazırlayabilirsiniz.

[​IMG]

Mor renk alması için ise makarnaların kısa zaman önce hazırlanan pancar suyunda bekletilmeleri gerekiyor. Makarnalar rengini alınca emin olduktan sonra mısır, ton balığı, salatalık turşusu ile iyice harmanlanmalıdır. Son aşamada ise üzerini süslemek için çeri domatesler ikiye bölünerek serpilmelidir. Taze fesleğenler de üzerini süsleme aşamasında kullanılabilir. Mor makarna salatası hem sıcak hem de soğuk olarak servise sunulabilir.

Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.