Yaz Aylarında Kolayca Yapabileceğiniz Salatalık Diyeti

Styks tarafından Styks's blog'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 1194

Yaz aylarında vücutta yaşanan su kaybını doğal olarak içeriğinde yüksek oranda su barındıran yiyecekleri tüketerek en aza indirmeniz mümkün.Yaz aylarında yaşanan yemek sonrası şişkinlik , midede yanma , ağırlık hissi gibi oluşumları bu tarz yiyecekler ile beslenerek azaltabilirsiniz. Yüksek oranda su içeren besinler aynı zamanda zayıflamanıza yardımcı olacağından hem kilo verme işlevini yerine getirip hem de serin bir yaz ayı geçirmeniz böylece mümkün olacaktır.

Yaz aylarında özellikle karpuz , salatalık , semizotu , brokoli gibi sebzeleri tüketmeniz yararlıdır. Salatalık diyeti ise salatalığın mucizevi etkisi ile hem zayıflamanızı sağlar hem de serin kalarak yaz aylarını rahatlıkla geçirmenizi sağlar. Vücudunuzda ki fazla kiloyu attığınızda yaz ayının bunaltıcı günlerini daha kolay geçirmeniz mümkün olacaktır.

Salatalık yaz kış bulunabildiğinden her mevsim yapılmaya uygun bir diyet olsa dahi yazın açık hissiniz daha az olacağından yaz aylarında yapılması daha kolay olmaktadır. İdrar söktürücü ve vücudu temizleyici etkisi zararlı toksinlerden arınmanızı sağlar ve doğal bir detoks etkisi elde edebilirsiniz. Az kalorili olması ve yağ yakım özelliği ile salatalık diyeti ile kısa sürede misal 1 haftada 2 kiloya kadar verebilmeniz mümkün olacaktır.

Salatalık diyetinde ki en önemli nokta salatalığın tuzsuz tüketilmesidir. Diyet amaçlı tüketildiği zaman tuz kullanılması kilo verme etkisini azaltacaktır. Diyet süresince temek besin maddeniz salatalık olacaktır ancak sadece salatalıkla beslenmeniz vücudun kaynakları kısması nedeniyle kilo verme hızınızı yavaşlatacak ve enerji kaybı nedeniyle diyetinizi bozma olasılığınız artacaktır.

Diyet süresince salatalığı kabuğu ile yemeniz önerilmektedir.B öylelikle vitaminleri daha etkin olarak alabilirsiniz.


Kahvaltı Öğünü


· 1 adet tam çavdar etmeği

· 1 dilim az yağlı beyaz peynir

· 1 adet salatalık

· 200 gr yoğurt

Öğle Öğünü

· 3 adet salatalık

· 1 kase yoğurt

Salatalıkları yoğurdun içine ekleyerek tüketebilirsiniz.


Akşam Öğünü

· Domates ve 4 adet salatalık ( şöğüş yada kuşbaşı doğranarak salata olarak tüketilmelidir)

· 1 dilim beyaz peynir ( salatanın içine eklenilmelidir)

· 1 dilim tam çavdar ekmeği

Ara Öğünler

Ara öğünlerde 2şer adet salatalığı bir küçük şişe ortalama 500 ml kadar su içerek tüketebilirsiniz. Kahvaltı ve öğle yemeği arasında ve öğle yemeği akşam yemeği arasında olmak üzere 2 defa ara öğün tüketmeniz önerilmektedir.

Akşam yemeğinden 3 saat sonrasında bir açlık hissederseniz 2 adet salatalığı gene su ile tüketerek açlığınızı bastırabilirsiniz.


Salatalık diyetiniz boyunca günde 2 litre su tüketmeniz kilo verme hızınızı arttıracak ve vücudunuzu toksinlerden arındırmanıza yardımcı olcaktır.
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.