Kirpiklere İyi Gelen Bağdem Yağı Nasıl Uygulanmalı?

Badem yağının kıl ve tüyleri çoğaltmaya ve gürleştirmeye olan etkisini inceledik.


Badem Yağının Kirpiklere Faydaları


Yüzümüze anlam katar gözlerimiz ve kirpiklerimiz. Kirpikler gözleri ve bakışları ön çıkarır. O nedenle her kadın kirpiklerinin uzun, bakımlı ve gür olmasını ister. Sağlıklı kirpiklere sahip olmak sanıldığı kadar da zor değildir aslında. Kader değildir kısa ve seyrek kirpikler. Bunun için güvendiğiniz bir yerden, doğal, içinde katkı maddesi olmayan bir badem yağı almanız gerekiyor öncelikle.

Öyle ki bu yağı yiyebileceğiniz kadar güvenmelisiniz. Yiyemeyeceğiniz bir şeyi elbette ki gözünüze de süremeyeceksiniz. İşte yağları alırken ve kullanırken bu kadar hassas davranmak gerekiyor.

Badem Yağının Gürleştirici ve Besleyici Etkisi Nereden Geliyor?

Badem yağını kıl köklerini güçlendirme etkisi olduğu bilinmektedir. İçinde E, D, A, K vitaminleri ile kalsiyum, magnezyum gibi vitaminler ve mineraller vardır. Bütün bu mineraller ve vitaminler var olan kirpiklerin güçlenmesini sağladığı gibi yeni kirpiklerin çıkmasını da sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalar bu maddeler sayesinde kirpiklerin daha parlak göründüğü de anlaşılmıştır. Bu özelliği pahalı kozmetik ürünlere karşı iyi bir alternatiftir.

[​IMG]

Badem yağının deriyi nemlendirme elastikiyetini arttırma ve derideki gözenekleri açma gibi bir özelliği vardır. Gözenekleri açılan deri daha çok nefes alabilecek ve alınan oksijen sayesinde de kıl kökleri daha kuvvetli çıkacaktır. Badem yağının içinde uçucu yağlar vardır. O nedenle de sizi uzun süreli kullanımlarda rahatsız etmez.
Badem Yağı Kullanmadan Önce;

Uzmanlar kullanımını daha çok uyumadan önce yapmanızı tavsiye ediyorlar. Bu sizi gün boyunca rahatsız etmemesini ve vücudun yağdan en iyi bir şekilde yararlanmasını sağlar yani daha iyi bir sonuç almak için gece uyumadan önce kullanmak en güzeli.

Kirpikleri Beslem için Badem Yağı Nasıl Uygulanır?


Öncelikle ellerinizi ve yüzünüzü güzelce temizledikten sonra bir pamuğa birkaç damla badem yağı döküp, kirpik köklerinize sürün ve uyuyun. Eğer gözlerinize kaçarsa bol su ile yıkayın. Sabah olduğunda da yine temiz bir pamukla silip temizleyebilirsiniz. İçindeki uçucu yağlar dolayısıyla uzun süreli kullanımlarda da sizi rahatsız etmeyecektir.

En iyi Etki için;

En iyi etkiyi alabilmek için hergün uygulamanız gerekmektedir. Saçlara yapılan uygulamada 2 haftada sonuç alınsa da kirpikler yapılan uygulamada 5-6 haftayı sonuç almak için beklemeniz gerekecektir.

Eğer alerjik bir yapınız varsa yada bademe karşı vücudunuzun bir reaksiyonu varsa badem yağını kullanmayın. Hiç bilmediğiniz halde kullandığınızda da ortaya çıkabilir. Gözümüz vücudumuzun en hassas böleyidir. O nedenle ona bir zarar gelmemesi için badem yağını önce vücudunuzun başba bir bölgesinde örneğin kolunuzda deneyin vücudunuzda herhangi bir reaksiyon olmazsa kirpiklerinizi deneyebilirsiniz.

Bütün yağlar ve badem yağı ışıktan ve nemden hoşlanmaz. Kuru ve karanlık bir yerde saklanmalıdır. Kapağını açtıktan sonraki bir yıl içşnde tüketmenizi öneririm. Özellikle de yağınızda bir müddet sonra ağır kokular duymaya başladı iseniz, yağınızı değiştirin.

Yazıya Puan Ver:
/5,
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.