Basura İyi Gelen Yiyecekler ve Bitkisel Çözümler

Basura ne iyi gelir evde yapılabilecek bitkisel tedaviler nelerdir?


Büyük çoğunluğu 45-50 yaş ve üzeri yaş aralığına sahip kişilerin en muzdarip rahatsızlıklarını sıralasak eminiz ki Basur ilk başlarda gelir. Bağışıklık sisteminin kendini yenileyemediği yani refresh olamadığı süreçlerde görünen bu hastalık fazlasıyla erkeklerin baş düşmanlarından birisidir.

Anüste kanama, anüs çevresinde şişlik, tuvalete çıkarken zorlama, ağrı nedeniyle çıkamama, anüs bölgesinde kaşıntı basur sorununun en belirgin şikayetleri arasında yer almaktadır. Basura ne iyi gelir evde diyenler için doğru beslenmekle olduğunu söylemeliyiz.

[​IMG]


Basurun en sık görülme nedenleri obezite, gebelik, uzun süreli oturma, kronik sindirim sorunları, lif bakımından yetersiz beslenmeler, kabızlık, az miktarda sıvı tüketimidir.

Basura İyi Gelen Protein Ağırlıklı Beslenme


Genel anlamda et ağırlıklı beslenme alışkanlığı hareketsiz yaşantı, bol baharatlı, acılı yemekler de basurun nedenleri arasında yer almaktadır.

Basura ne Sürülür?


Tedavi seçenekleri arasında basurun durumuna göre ilaç, merhem kullanmak, ameliyat yer almaktadır. Basura ne sürülür diyenler için uzman gözetiminde krem kullanılması gerektiğini belirtmeliyiz.

Doğru yiyecekler ve bol sıvı tüketimi ile basur sorunu önemli oranda azaltılabilir. Yoğurt, kefir de basur sorunu olanlara tavsiye edilir. Bu gıdaları beslenmeye ekleyerek sindirimi kolaylaştırmak, kabızlığı önlemek, basur belirtilerini kontrol etmek mümkündür.

Sindirim Sistemine İyi Gelen Besinler


Bağırsaklarda yer alan, gıdaların sindirimi esnasında kullanılan iyi bakteriler olan probiyotikler destek olduğu için basuru olanlara ilk olarak yoğurt, kefir önerilir. Hemoroid ağrısına ne iyi gelir diyenler için doğru beslenmenin önemli olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Kabızken tuvalete çıkıldığında zorlanmaya bağlı olarak damarlar normalden daha çok baskıya maruz kalır.

[​IMG]

Basura Karşı Sebze ve Meyve Tüketin


Taze sebzeler ve meyveler bağışıklık sistemini güçlendirirken lifli ve posalı yapılarla sindirim sistemine destek olarak kabızlığı da etkili şekilde önlemektedir.

Basura Bitkisel Çözüm Önerileri


Armut, elma, avokado, bezelye, enginar, koyu yeşil yapraklı sebzeler, brokoli, fasulye lif açısından zengin olup basuru da iyileştirmektedir. Kepekli besinler basurun neden olduğu sorunların da azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Basura bitkisel çözüm olarak yulafın da faydalı olduğunu söylememiz gerekmektedir.

Basur Kaç günde İyileşir?


Doğru beslenme ile basur şikayetleri ve ağrılar da kısa sürede giderilebilir. Uzmanlar günlük olarak 20-35 gram lifli besin önermektedir. Kepek ekmeği, tam buğday ekmek, kahverengi pirinç, yulaf ezmesi de basura iyi gelmektedir. Bol pırasa tüketimi de basura iyi gelen sebzeler arasındadır.

Basur teşhisi konulduğunda mutlaka yeme ve içme sıklıklarınızı ve rutinlerinizi yediğiniz besinlerin çeşidini buna bağlı olarak değiştirmeniz gerek.

Yazıya Puan Ver:
/5,
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.