Starbucks Sağlık İksiri Olarak Bilinen Kombu Çayı İşine Girdi!

Konu, 'Sağlıklı Yaşam' kısmında sağlıksart tarafından paylaşıldı.

 1. sağlıksart

  sağlıksart Yeni Üye

  Blog Yazıları:
  0
  Kayıt:
  1 Ekim 2018
  Mesajlar:
  15
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Erkek
  Boy:
  182
  Starbucks, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Kombu Çayı işine girdiğini duyurdu. Detaylar aşağıda;

  [​IMG]

  Starbucks, son dönemde epey konuşulan trend fermente çayın -Kombu Çayı (Kombucha)- satışına başladığını açıkladı. Dev kahve zincirinin duyurusunda; Starbucks’ın Evolution meyve suyu markası altında 6 tane Kombucha çeşidi sunduğu ve içeceklerin doğal perakendeciler ile seçilmiş şehirlerdeki marketlere gönderildiği bilgileri yer aldı.

  Starbucks’ın Kombu Çayı işine girmesine ise birkaç farklı gerekçe gösterildi. Tabii, bunların en başında fermente edilmiş çayın ne kadar popüler hale geldiği vardı. Keza çeşitli kaynaklarda fermente çayın satışının geçen yıl yaklaşık 1.2 milyar dolar olduğu ve % 40 seviyesinde yükseldiği yazıldı.

  İlave olarak Starbucks, tüketici ilgisinin 2017 yılında da aynı miktarda artış gösterdiğini vurguladı.

  [​IMG]

  Öte yandan; ABD’li dev kahve zincirinin Kombu Çayı’nı henüz kendi mağazalarında satma gibi bir planı olmadığı da söylendi. Ayrıca Starbucks’ın bu işe girmesinin şirketin gelir kaynaklarını çeşitlendireceği iddia edildi. Zaten Starbucks’ın CEO’luk koltuğuna oturalı çok olmayan Kevin Johnson da daha önce yaptığı açıklamalarda zincirin gelirlerini çeşitlendirmek istediğini dile getirmişti.

  Buna göre Kevin Johnson, müşterilerin Frappucino gibi şekerli içeceklerden uzaklaştığını ve markanın daha sağlıklı içecekler satması gerektiği görüşünü savunmuştu.

  [​IMG]

  İşte bu noktada; Kombu Çayı’nın tam da Johnson’un istediği gibi bir ürün olması dikkat çekti. Çünkü Evolution’un Kombucha’sının kalorisinin düşük olduğu ve aromaya bağlı olarak % 3 ila 7 gram şeker içerdiği belirtildi.

  Starbucks Evolution markasının başkanı Ryan Ziegelmann konuyla ilgili; “tüketicilerimizin fonksiyonel faydaları olan içecekleri aradıklarını biliyoruz ve Evolution Fresh Organic Kombucha, sindirim sağlığını da destekleyen lezzetli ve ferahlatıcı özellikleriyle tam da istedikleri şey” ifadesini kullandı. İçeceğin New York, Boston, Los Angeles, San Francisco, San Diego gibi şehirlerde satışa sunulduğu ve daha birçok şehre yayılmasının planlandığı belirtildi.


  Haberin kaynağı: https://paratic.com
   

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.