Ana Sayfa > Ana Kategori > Güzellik, Bakım Önerileri, Aşk ve İlişkiler > Selülit Nasıl Geçer? Doğal Yollardan Selülit Tedavisi

Selülit Nasıl Geçer? Doğal Yollardan Selülit Tedavisi

 1. Her ne kadar kış geride kalsa da ve de kış boyunca bacaklardaki portakal görüntüsünü de ciddiye almasak da, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde alarmlar çalmaya başladı. Selülitlerden kurtulmak her ne kadar zor görünse aslında birkaç basit yöntemlerle bunu azaltmak gerçekten mümkün.

  En basit yollara değinelim, uzmanlara göre günde 2 -2,5 lt su içmek gerekiyor. Susuz kalan bir beden, her türlü reaksiyonu gösterebilmektedir. Selülitlere ilk çare, her sabah kalkınca ılık bir bardak su içerek güne başlamak. Bu yöntem sayesinde vücuttaki ödemlerden de kurtulmak mümkün. Ayrıca bu suya alkali özellik katmakta faydalı olacaktır. Limon suyu eklemek bunun başında geliyor.

  [​IMG]

  Şok diyetler sürekli kilo alıp vermeler selülitin sevmediği bir şey. Bu diyetlerden vazgeçmek gerekiyor. Selülit oluşumunu engellemek ve kurtulmak istiyorsanız izleyeceğiniz bir diğer yolda vücudunuzu sürekli nemli tutmak. Ayrıca selülitli bölgelerinize soya lestini içeren kremler kullanabilirsiniz

  Selülit nasıl geçer diyenler… Selülit bakımın yapılması gereken en önemli şey hayatınızdan şekeri çıkartmak. Çayınızı şekersiz için, tatlılarınızın porsiyonlarını küçülterek işe başlayın. Aslında hiç yapay şeker tüketmeyin. Meyvelerden aldığınız şeker fazlasıyla yeterlidir.

  İkinci aşamada tuzu azaltın: Sıfırlamak riskli çünkü ana yapı taşlarımızdan, ileri yaşlarda kemik ermişi riski var. Ama mümkün olduğunca azaltın, Vücudunuz yeni düzenine çabuk alışacaktır. Şeker içinde aynısı geçerlidir.

  Selülit bakımının bir diğer yardımcısı spor yapmak. Sürekli ve disiplinli yapılan en küçük spor bile size iyi gelecektir. Yarım saatlik tempolu bir yürüyüş bile yeterli olacaktır. Çünkü hareketsizlik Selülit in en büyük dostlarından birisi. Sürekli aynı yerde kalmayın kalkın yürüyüş yapın.

  Özellikle bacakların dış kısımlarını dolaşım yönüne göre fırçalamak ve masaj uygulamak selülitlerin zana içerisinde azalmasına ve yok olmasına yardımcı oluyor. Ne kadar spor yayarsanız yapın beslenme bozuklukları ve su tüketimine dikkat etmezseniz şeker ve tuzdan uzak durmazsanız selülitten kurtulamazsınız.

  Selülit Giderici Bitkisel Yağlar İşe Yarıyor mu?


  Selülit giderici bitkisel yağlar sayesinde artık selülitlerinizle baş etmeniz çok daha kolay. Bunun için yapmanız gereken tek şey gerekli olan yağları aldıktan sonra uygulama yöntemine bir an önce koyulmanız. Selülitler genel olarak derimizin alt tabakasında yağ tabakasının hemen üzerinde meydana gelerek görünüm açısından pek hoşnut olmadığımız bir görüntüyü ortaya çıkarır.

  Fiziksel olarak güvensizliğe ve yaz aylarında kadınların bikini giyememesi gibi çeşitli psikolojik sorunlar ortaya çıkarabilir. Birçok kadın kilo vermek için çeşitli yollara başvurarak selülitlerden kurtulmayı denediyse de geneli başarı olamıyor. Dirayetli ve motive olmak bu işin sırrı. Bölgesel zayıflamanın biz kadınlar için ne kadar zor olduğunu düşünerek disipline olarak bu soruna çözüm bulmanız gerek.

  [​IMG]

  Bunun nedeni spor yapmama, dengesiz ve düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor. Vücudunuzdaki kan dolaşımını ne kadar hızlandırırsanız ve ne kadar çok spor yaparsanız o kadar çok selülitlerinizi yok edebilirsiniz. Bunun için selülitleri yok edecek hareketleri uygulamanız ve bununla birlikte selülit giderici bitkisel yağları öneriyoruz.

  Selülit giderici bitkisel yağlar nelerdir?

  • Biberiye yağı
  • Buğday yağı
  • Badem yağı
  • Kekik yağı
  Bütün bu yağları temin ettikten sonra hepsinden birer çorba kaşığı alarak bir kapta karıştıralım. Hepsi birbirine iyice karıştıktan sonra yatmadan önce geceleri selülitli olan bölgelerimize masaj yoluyla bu bitkisel formülümüzü sürelim. İyice emdirerek derinize emdirme işlemini gerçekleştiriniz. Bu işleme yaklaşık olarak 10 gün aralıksız devam etmeniz halinde ve bunu yukarıdaki açıkladığımız gibi çeşitli spor aktiviteleriyle destekleyerek en yakın zamanda selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Bölgesel zayıflama her ne kadar zor olsa da Selülit nası geçer diyenler için harika bir liste hazırladık mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Organik bir yaşam, aktif bir beden, fişek gibi bir zihin ve sağlıklı günler dilerim.
   
 2. Araştırdığım bir konuydu teşekkürler.