Selülit Diyeti İle Bakımlı Bacaklara Sahip Olun

Styks tarafından Styks's blog'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 704

Bayanların bacak bölgelerinde yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri selülit problemleridir. Selülit yağ dokusunda meydana gelen bozulma durumudur. Yağlı dokunun parça parça pürüzlü bir görünüme neden olması olarak tanımlanabilecek selülit problemi için özel bir beslenme düzeni sürdürürken egzersizle desteklemek gerekir. Su tüketimi ile selülit görünümü azaltmak mümkündür. Suyun hücrelere nüfuz etmesi ile çözülen yağ topakları pürüzlü görünümün azalmasına yardımcıdır. Ancak selülitlerden bütünüyle kurtulmak için selülit diyet listesine bağlı kalınması gerekir.

Özellikle tatil öncesi sürdüreceğiniz selülit diyeti ile daha biçimli ve kusursuz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Selülit diyetini sürdürürken özellikle yağlı yiyeceklerden kaçınmanız gerekir.Yağların biçimsiz bir şekilde depolanması olan selülit yağlı yiyeceklerin tüketimine devam ettikçe azalmayacağından beslenmenizin hafif olması selülitlerden daha hızlı kurtulmanıza yardımcı olur.


Kahvaltı Öğünü

· 1 kase yağsız yoğurt

· 1 adet armut yada yeşil elma (Yoğurdun içine ekleyerek tükebilirsiniz)

· 1 fincan şekersiz açık çay

Öğle Öğünü

· 1 porsiyon ızgara tavuk (Hafif baharatla birlikte hazırlayabilirsiniz)

· 200 gr yağsız pilav ( tatlandırmak için 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ekleyebilirsiniz. )

· 1 kase yoğurt

Akşam Öğünü

· 1 porsiyon ızgara köfte yada balık

· 4-5 adet haşlanmış yağsız sebze (brokoli tercih etmeniz yağların giderilmesine yardımcıdır)

· 1 kase az zeytinyağı ile hazırlanmış çoban yada söğüş salata

Akşam öğünü için jambon eklenmiş salata tercih edebilirsiniz.Izgara yemek tercihlerinizi kırmızı et , beyaz et yada balık olarak değiştirmeniz mümkündür. Haşlanmış sebzeler yerine de 3 yemek kaşığı zeytinyağlı sebze tüketebilirsiniz.


Selülit diyetinden tam etki alabilmek için en aşağı 2 ay kadar sürdürmeniz önerilmektedir.Diyetiniz boyunca hergün 2 litre su tüketmeniz gerekir.Selülit görünümünde kahvenin ve çayın olumsuz etkisi vardır.Bu nedenle gün içinde kahve yada çay yerine su içerek selülitlerinizi azaltabilirsiniz.


Selülit diyetinizi sürdürdüğünüz sürece bacak bölgesinde ki kan dolaşımını arttırabileceğini ve kas yapısını kuvvetlendireceğiniz üst bacak ve kalça egzersizlerini yapmanız selülitlerinizin kısa sürede kaybolmasını sağlar. Selülitli bölgede ki kas oranın artması yağ yakımını hızlandıracak ve yağ topaklarınızın gözden kaybolmasına yardımcı olacaktır. .Özellikle squat yapmak , asansör kullanımı yerine merdivenleri tercih etmek , kalçalarınızı sıkılaştıracak havaya doğru bacak germe egzersizini her gün düzenli olarak uygulamak selülitlerinizi kısa sürede giderecektir.
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : bilgi@diyetforum.com iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.