Kilo Aldıran Diyet Listesi

Styks tarafından Styks's blog'nda yayınlanmıştır. Bloğun Okunma Sayısı: 2309

Kilo vermeye yönelik diyet listeleri kadar bir başka yaşanılan sorun da çok ince vücut yapısına sahip olan bayanların yöneldikleri kilo aldıran diyet listeleridir. Genellikle troidin çok çalışması sonucu görülen aşırı zayıflık aynı kilo alma problemi gibi görsel açıdan mutsuzluk yaratan bir sorundur. Alınan kıyafetlerin hoş durmaması , zayıf görünüm nedeniyle fit duruşa sahip olmamam , silik bir izlenim yaratma gibi sebeplerle günümüzde bir çok bayan kilo almak için diyetisyenlerin kapısını aşındırmaktadır.Obezitenin bir hastalık olması gibi aşırı zayıflıkta ciddi bir rahatsızlıktır. Kilolu bayanların sorun olarak görmedikleri bu durum zayıf kişiler tarafından ciddi uğraşlarla giderilmek istenmektedir.Biraz hamur işini arttır biraz yağlı ye kilo alırsın önerileri elbette ki bu sorunu yaşayan bayanlar için çözüm olmamaktadır.Metabolizmalarının hızlı çalışması ne kadar yerlerse yesinler kilo almalarına engel olmaktadır.

Bu sorunu yaşayan bireylerin dengeli bir beslenme düzenine yönelmeleri gerekmektedir.Abur cubur yada çok yağlı beslenerek kilolarını arttırmaları mümkün olsa dahi bu durum fit bir görünüm yaratmayacağından sonuça bu şekilde ulaşmaları mümkün değildir.

Vereceğimiz kilo aldıran diyet listesiniz diyetisyeninizle birlikte uygulamanız önerilmektedir.

Kahvaltı Öğünü

· 2 Dilim beyaz ekmek

· 2 Dilim tam yağlı beyaz peynir

· 2 çorba kaşığı bal

· 1 adet domates


Öğle Öğünü

· 1 kase pirinçli yoğurt çorbası

· 1 porsiyon salçalı etli bakliyat yemeği

· 1 porsiyon pilav

· 2 Dilim beyaz ekmek

· 1 Porsiyon mevsim meyvesi

Akşam Yemeği

· 1 kase domates çorbası

· 1 porsiyon bakliyat yemeği

· 2 Dilim ekmek

· 1 kase salata( içine tam yağlı peynir ekleyebilirsiniz)

· 2 servis kaşığı makarna yada 1 adet börek

Ara Öğünler

Ara öğünlerde şeker içeren tatlılar , şekerli süt , kek yada hamur işi yemeniz önerilmektedir. Eğer açlık hissi yaşamazsanız birkaç bisküvi yiyerek kan şekerinizi yükseltebilirsiniz.

Öğünlerde verilen besinleri çeşitli bakliyatlar ile çeşitlendirmeniz mümkündür. Öğle yemeğinde nohut tercih ettiyseniz akşam yemeğinde zeytinyağlı bir yemeğin yanına makarna yada pilav ekleyerek tüketmenizde mümkündür. Tercih edeceğiniz yoğurt , süt , peynir gibi protein kaynaklarının tam yağlı olması önerilmektedir.Akşam yatmadan evvel bir ara öğün tüketmeniz yada akşam yemeğinden sonra tatlı yemeniz kilo almanızı hızlandıracaktır.
Yorum Yazabilmek için Giriş Yapmalısınız.
Önemli Uyarı : Site içi mesajlaşma kapsamında tüm mesajlar site botlarımız tarafından incelenmektedir. Sadece içerik paylaşım hizmeti veren diyetForum 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre yapılan tüm paylaşımlardan üyelerimiz kendi adlarına sorumludurlar. Ip Adresleri herzaman en ince ayrıntısına kadar tutulmakta ve gerektiğinde sadece TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI SAVCILIĞI ile paylaşılacaktır. DiyetForum içerikleri ile ilgili herhangi hukuksal şikayet veya hak sahibi haklarının ihlali durumunda Bu mail adresinden : [email protected] iletişime geçebilir zarar gördüğünüz içeriğin kaldırılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Tıbbi Sorumluluk Reddi ve Yasal Uyarı! DiyetForum.com sitesinin içeriği ziyaretçileri Sağlıklı Beslenme, Kilo alma, Kilo verme, Özel Diyetler ve Diyet Listeleri hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sistemimizde yer alan ve paylaşılan bilgiler hiç bir zaman hastalık ve/veya diğer sorunlara yönelik teşhis ve/veya tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır, bu bilgiler bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgilerin uygulanması sonucu doğabilecek dolaylı ya da dolaysız hukuki, ahlaki, mesleki ve sağlık sorunları sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır, bu eylemlerden site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Tüm ziyaretçiler sayfaya girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.